O nás

Myslivecké sdružení Řepeč, z. s.

MS Řepeč, o.s. je především spolkem místních milovníků přírody, zvěře, myslivosti, pohody, dobré nálady. Řepečtí myslivci jsou otevření pro všechny občany obce a příznivce myslivosti. Je snahou všech dělat dobrou českou myslivost se všemi krásnými tradicemi, které si česká myslivost bezpochyby zaslouží. Původních zakladatelů sdružení je sice již jen málo, ale jejich trvalý odkaz je novým členům sdružení stále připomínán.

Chtěli byste přijít na myslivecký ples? Kupte si vstupenky v předprodeji za 130 Kč na čísle 736 283 948!

Myslivecký ples, Řepeč, 2023

Historie a současnost sdružení

Základním mottem současné členské základny je „vytvářet velmi dobré podmínky pro odpočinek a pro naplnění krásné celoživotní záliby. Myslivost je místem pro navazování přátelství. Vítáme každého, kdo s kamarádskou a družnou náladou přichází.“

Pro členy a i naše lovecké hosty je zde poměrně pestrá nabídka příležitostí pro příjemný pobyt v prostředí naší honitby, kde je převaha zvěře černé a srnčí zvěře, v poslední době se vyskytuje i zvěř dančí, občas byla u nás pozorována i zvěř losa evropského. Dne 11.9.2001 pak bylo pro býka losa evropského osudné přecházení hlavní silnice, kdy došlo k jeho sražení osobním autem a usmrcení.

Z drobné zvěře lovíme divoké a polodivoce chované kachny na celkem čtyřech rybnících, zvěř bažantí, divoké holuby a zajíce.

Další běžnou zvěří je liška, zřídka i jezevec, psík mývalovitý a kuna.

Myslivecké sdružení Řepeč, z. s.

Myslivecký rok 2020/2021

V roce 2020/2021 jsme ulovili 80 kusů černé zvěře, z toho 61 selat. Lov srnčí zvěře byl sestaven z lovu 11 srnců, 11 srn a 11 srnčat. Při obhospodařování dančí zvěře bylo uloveno 5 kusů dančí zvěře, uhynul jeden daněk. Uloveno bylo také 10 lišek. 

Členská základna

V současné době členská základna čítá 23 členů + 2 čestní členové. V současné době v myslivecké sdružení absolvují 2 adepti při praxi v rámci kurzu o lovecký lístek.                                                              
Zájem o členství v našem MS převyšuje možnosti. Upřednostňujeme místní občany, rodáky anebo zájemce, jimž je obec Řepeč srdcem blízká.      

Honitba

Naše krásná honitba se rozkládá na 1014ha - z toho: 366, 5ha les, 17ha vodní plocha a 630,5ha zemědělsky využívaná plocha.

      

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
doklad-o-registraci.pdf 653.6 Kb
chladici-zarizeni.pdf 2116.9 Kb
nabidka-ms-zverina-2021.pdf 191.3 Kb
zpět